FANDOMВключає CC-BY-SA матеріали з Вікіпедії: стаття The Elder Scrolls (автори)

«Я бачив Браму Забуття — Браму, за яку відмовляється зазирнути свідомість. Тож знай: у темряві причаївся Ворог — готується Він знищити цю Землю!»
~ імператор Тамрієлю Урієль Септим VII
The Elder Scrolls Logo
Mages Guild The Elder Scrolls

Логотип Гільдії Магів, на котрому зображено "Всевидяче Око"

ON-icon-Morrowind

Логотип доповнення Morrowind
до гри The Elder Scrolls Online, що також використовується на завантажувальному екрані карткової гри The Elder Scrolls: Legends
(Демонічна рука в трикутнику,
що схожа на стилізовану козлячу голову)

Elder Scrolls Legend Battlespire cover

Зображення демониці Ліліт на логотипі
у грі An Elder Scrolls Legend: Battlespire

Ocato as seen in The Elder Scrolls II Daggerfall

Майбутній канцлер Тамрієльської імперії імперський бойовий маг Окато
у грі The Elder Scrolls II: Daggerfall
(показує сатанинський знак руками)

The Elder Scrolls Legends (сорочка карт)

Сорочка карт з Всевидячим оком
у грі The Elder Scrolls: Legends

The Elder Scrolls (скор. — TES; в перекладі з англ. «Старші сувої» або «Стародавні сувої») — серія ролевих відеоігор, створена компанією Bethesda Softworks.

Історія

У першій грі серії, The Elder Scrolls: Arena, за початковим задумом гравець повинен був стати бійцем на гладіаторській арені, але при розробці акцент змінився, і гра стала рольовою. З цього почалася традиція, характерна для всіх ігор серії "будь, ким хочеш, і роби, що хочеш" — гравцю надається свобода в поведінці, не обмежена основною сюжетною лінією. The Elder Scrolls: Arena була опублікована для системи DOS персональних комп'ютерів у 1994.

Опублікована в 1996 друга гра серії The Elder Scrolls II: Daggerfall була ще амбіційнішою, ніж попередня. Вона надавала у розпорядження гравця перший справді тривимірний великомасштабний світ за розміром порівняний із Великою Британією. Незважаючи на комерційний успіх, критики зазначали велике число програмістських помилок. Друга гра мала в своїй назві цифру, але надалі розробники тимчасово відмовилися від нумерування, випустивши дві проміжні, менш масштабні, гри An Elder Scrolls Legend: Battlespire (1997) та The Elder Scrolls Adventures: Redguard (1998). Перша з них обмежилася блуканням у підземеллі, друга — була пригодницькою грою із лінійним сюжетом.

З публікацією в 2002 році The Elder Scrolls III: Morrowind повернулися масштабність на нелінійність сюжету, ландшафти й предмети стали детальнішими, індивідуальнішими, але світ зменшився в порівнянні з попередніми іграми. Спочатку гра була випущена для персональних комп'ютерів, а пізніше портована на платформу Xbox. Гра мала великий комерційний успіх, до середини 2005 було продано понад 4 млн копій. У 2002 та 2003 вийшли два доповнення, Tribunal та Bloodmoon. Пізніше, тільки для персональних комп'ютерів, вийшов комплект "Гра року", що включав як саму гру так і обидва доповнення.

Розробка The Elder Scrolls IV: Oblivion почалася в 2002. Основний акцент було зроблено на покращенні штучного інтелекту, що повинен був забезпечити динамічне управління великою кількістю персонажів у великому світі, інкорпорації рушія Havok, що забезпечив підвищену реалістичність фізичних ефектів, та покращенні графіки. Гра вийшла на початку 2006 для персональних комп'ютерів та для Xbox 360. Версія для платформи PlayStation 3 з'явилася в першій половині 2007. Доповнення Knights of the Nine та Shivering Isles вийшли в 2006 та 2007 роках, відповідно. Видання "Гра року" було опубліковане для всіх трьох платформ. В нього входили гра й доповнення, а версія для персональних комп'ютерів містила також корисні екслюзивні програмні інструменти та інші бонуси.

Про вихід у світ наступної гри The Elder Scrolls V: Skyrim було оголошено в грудні 2010. Гра побачила світ на 11 листопада 2011, дата була обрана з розрахунку одинадцятий день одинадцятого року, одинадцятого місяця. Як і попередні ігри, Skyrim не продовжує сюжет Oblivion. Дія відбувається в іншій провінції Тамріеля через 200 років.

Дуркоморські роздуми

Вчені дуркомор'я ретельно дослідивши серію ігор TES та інших ігор на базі серії прийшли до висновку, що успіх ігор цієї серії обумовлений надзвичайним перенасиченням окультною чорномагічною символікою, концептуальними основами окультизму, кабалізму, демонології, що вміло замасковані під ігровими назвами та безліччю ігрової літератури що частково відкриває окультні практики...

Отже вчені дуркомор'я не радять грати в ці ігри, щоб ваші мізки не потрапили у Забуття!

Шеогорат

Князь Даедра Шеогорат, що є "Богом Божевілля" має типові демонічні рептилоїдні очі.

Інтро у грі The Elder Scrolls IV: Oblivion

TES IV Oblivion Intro RUS

TES IV Oblivion Intro RUS

Цікавинки

Дивіться також