FANDOM


Включає CC-BY-SA матеріали з Вікіпедії: стаття Російська мова (автори)
Увага!

Обережно

Вся інформація розміщена на Дуркомор'ї має суто розважальний характер!

Якщо вона з тих чи інших причин бентежить Вас , або ображає ваш світогляд — терміново покиньте цей проект!

Адміністрація

Пітон

Привіт жителям Дуркомор'я, поговоримо сьогодні про вєлікій і моґучій русскій язьік...

Офіційні дані

Росі́йська мова (рос. русский язык; [ˈruskʲɪi̯ jɪˈzɨk]) — слов'янська мова, належить до групи східнослов'янських мов разом з українською та білоруською мовами, національна мова російського народу. Є однією з найпоширеніших мов світу — шостою серед усіх мов світу за загальною чисельністю мовців і восьмою за чисельністю тих, хто володіє нею як рідною після китайської, англійської, гінді, бенгальської, арабської, португальської та іспанської. Російська є також найпоширенішою слов'янською мовою і найпоширенішою мовою в Європі — географічно і за кількістю носіїв мови як рідної. Входить до десятки найпопулярніших мов серед користувачів Інтернету.

Російська мова — державна мова Російської Федерації, одна з двох державних мов Білорусі, одна з офіційних мов Казахстану, Киргизії і деяких інших країн, основна мова міжнародного спілкування в Центральній Євразії, в Східній Європі, в країнах колишнього Радянського Союзу, одна з шести робочих мов ООН, ЮНЕСКО та інших міжнародних організацій.

Число мовців російської мови в Росії становить 137,5 млн осіб (2010). Всього у світі російською говорять близько 162 млн осіб (2014).

Слов'янські мови

Праслов. Українська Пол. Словац. Бол. Сер. Білорус. Словен. Хорв. Босн. Рос. Македон. Чеська
*ognь вогонь ogień oheň огън огањ агонь ogenj oganj oganj огонь оган oheň
*ryba риба ryba ryba риба риба рыба riba riba riba рыба риба ryba
*gnězdo гніздо gniazdo hniezdo гнездо гнездо гняздо gnezdo gnijezdo gnijezdo гнездо гнездо hnízdo
*oko око oko oko око око вока oko oko oko глаз око oko

Примітка: на прикладі праслов'янського слова "Око" можна побачити тюркомовний вплив на російську мову, де воно було замінено на тюркізм "Глаз".

Українські слова, що в Московії називають дрєвнєрусскімі

 • рус. Филин = укр. Пугач
 • рус. Государство = укр. Держава
 • рус. Глаза = укр. Очі
 • рус. Большой = укр. Великий
 • рус. Красный = укр. Червоний

Дуркоморські роздуми

Вчені Дуркомор'я препарувавши русскій язьік прийшли до наступних висновків:

 • Ніякої східнослов'янської групи мов, що об'єднує російську, українську та білоруську мови не існує, оскільки білоруська і українська дійсно надзвичайно близькі в той час як російська набагато ближча до болгарської мови, тобто до південнослов'янських мов до того ж ускладнена впливом фінно-угорських мов та тюрською лексикою тому є найскладнішою індоєвропейською мовою.
 • Російська мова переважно базується на церковнослов'янській мові, що є по суті староболгарською мовою, отже російська мова є фактично діалектом староболгарської мови.
 • В Болгарії македонську мову називають "македонським стандартом болгарської мови", таким чином Російську мову теж можна вважати "російським стандартом староболгарської мови".

Післямова

 • Вчені Дуркомор'я вимушені визнати, що усі слов'янські мови низькодиференційовані, і значно ближчі одна до одної а ніж, наприклад діалекти німецької мови.
  • Тому, що таке мова, а що таке діалект є питанням політичним!

Суміжні дурниці

Найскладніша індоєвропейська мова

Російська мова
Мови світу
Maxresdefault  Англійська моваБілоруська моваНовгородська моваПоморська моваРосійська мова