FANDOM


NLO-v-nichnomu-nebi

Група яскравих об'єктів

На території штату Каліфорнія зовсім недавно (24 серпня 2016) стався землетрус, проте для вчених ця подія була цікава, перш за все, через аномалію, яка періодично супроводжує сейсмічну активність. Безліч очевидців перед землетрусом спостерігали загадкові вогні в небі, ці об’єкти назвали «провісниками землетрусів», їх часто бачать в місцях, де скоро відбудеться струс землі.

Вчені-сейсмологи давно знають про це дивне явище і намагаються зрозуміти його природу. Люди з давніх часів намагалися вловити знаки негоди або землетрусу. Стародавні манускрипти зберігають записи про те, що перед струсом землі часто можна було спостерігати в небі яскраве світіння, таке явище прозвали «вогні землетрусів».

Vogni-v-nebi

НЛО над містом

Перші спроби вивчити цей феномен відносяться до середини 19-го століття, коли Роберт Маллет (інженер з Ірландії) почав систематизувати випадки появи дивних вогнів перед землетрусом починаючи з часів до нашої ери і закінчуючи 1842 роком. Вчений з Канади – Роберт Теріо, вже в наші дні також провів аналіз багатьох випадків таємничих небесних свічінь, він використовував задокументовані факти, розповіді свідків і сучасні геологічні дані. Учений з’ясував, що більшість випадків появи «вогнів землетрусів» припадають на території рифтових районів – місць, де земна мантія розривається в результаті поздовжнього переміщення.

айсвіжішим випадком появи таємничих вогнів вважається інцидент в міста Аквіла (Італія) в 2009 році. За кілька миттєвостей до землетрусу багато жителів міста спостерігали, як невеликі яскраві сфери парили над центром міста. Однак загадкові світіння не завжди з’являються за кілька секунд до «трясіння», відомий випадок, який стався в 1988 році біля Квебека (Канада), коли яскрава куля з рожевим забарвленням пливла по небу біля міста, сам же землетрус стався через 11 днів.

NLO-pered-zemletrusami

Дивні об'єкти в небі

Практично всі випадки появи вогнів пов’язані однією загальною властивістю – вони з’являються в районах рифтових розломів. Як саме ця сейсмічна особливість впливає на утворення яскравих світлових феноменів – поки не ясно. «Вогні землетрусів» бачать в більшості випадків перед інцидентом і дуже рідко після, це наштовхує дослідників на думку, що вогні є продуктом накопичення енергії, внаслідок руху ділянок земної кори, але ця теорія ще не підтверджена.

Роберт Терио наполягає на тому, щоб до «вогнів землетрусів» ставилися з повною серйозністю, це ефективні попереджувальні «знаки», які дають зрозуміти, що скоро в цьому місці відбудеться сейсмічна активність, правило просте: бачиш вогні – йди на безпечну відстань.

Тож чи не бачив ти щось дивне в "небі"?