FANDOM


5 illuminati world conspiracy 3

Походження прапору Євросоюзу?

Що це таке?

Якщо вірити Вікіпедії, то Європе́йський Сою́з — це економічний та політичний союз 28 незалежних держав-членів, що розташовані здебільшого у Європі.

Головна таємниця Євросоюзу

Головною таємницею Євросоюзу є те, ким він був створений. Звичайно, всі чули постійно тиражируемую історію про те, як у 1951 році Франція, Італія, Західна Німеччина, Бельгія, Нідерланди та Люксембург підписали угоду про Європейське об'єднання вугілля і сталі. У 1957 тим же складом заснували Європейське економічне співтовариство (ЄЕС) і Європейське співтовариство з атомної енергії.


Поступово ЄЕС обростав наднаціональними органами управління, знижував внутрішні митні бар'єри, створював на своїй базі різні організації та інше.

Illumnati-eurozone-eye

Значок Єврозони, нічого не нагадує?

Практично паралельно розвивався проект Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ), який прийнято вважати англійської ініціативою, альтернативної ЄЕС. У 1960 році відповідну угоду підписали Великобританія, Данія, Норвегія, Швеція, Австрія, Швейцарія та Португалія. Але згодом учасники ЄАВТ стали покидати свою організацію, воліючи їй членство в ЄЕС.


А в 1992 році з'явився знаменитий Маастрихтський договір, покликаний синхронізувати фінансові та політичні системи членів ЄЕС.


В європейському об'єднанні з'являлося все більше держав, вводилась спільна валюта. Виникали і проблеми, частково вирішені, почасти досі розділяють ЄС на євроскептиків і прихильників. У публіцистиці заговорили про «локомотивах» Євросоюзу і економічно слабких ланках» нового об'єднання.


Коротше кажучи, йшов і йде до цих пір процес, обтяжений витратами зростання. Причому склалося неофіційний, але широко поширена думка про те, що лідером Євросоюзу є Німеччина, і більш того, у публіцистиці часом стверджується, що Берлін нарешті домігся виконання своєї давньої мрії про гегемонії в Європі.


Загалом викладена схема виглядає логічно і переконливо. Здається, що все так і було. Але як відомо, все не так, як здається, і ми це покажемо.


Для початку звертаю увагу читачів на те, як скупо, одним абзацом, а то й однієї фрази зазвичай пишуть, що пан'європейські ідеї висловлювалися різними мислителями і політиками задовго до укладення формальних договорів.


Окремі знавці, наприклад, великий історик Людвіг Дехийо у книзі «Крихкий баланс» описує багатовікову боротьбу за домінування в Європі, коли той чи інший європейський гегемон намагався вибудувати під свої інтереси іншу Європу. Згадують війни Наполеона і Гітлера. Але один з ключових питань історії, безпосередньо відноситься до теми, зазвичай вислизає від уваги громадськості: Перша світова війна і проект об'єднання Європи, просувний Вільгельмом II.


Ось про це ми зараз і поговоримо, оскільки чим більше вникаєш в деталі даної проблематики, тим очевидніше стає наївність розхожою «офіційної» історії виникнення Євросоюзу. Відповідно, інакше дивишся і на сучасні події, що відбуваються в Європі.


Ще в 1912 році імператор Вільгельм II у розмові з промисловцем Вальтером Ратенау гранично чітко сформулював стратегічні цілі німецької політики: «план – Сполучені Штати Європи проти Америки». У свою чергу Ратенау виклав рейхсканцлеру Бетман-Гольвегу своє бачення бажаного майбутнього для Німеччини, вельми схожу з установками кайзера. В економіці Ратенау відстоював необхідність митного союзу з Австрією, Швейцарією, Італією, Бельгією, Нідерландами та ін. країнами. В політиці – підрив позицій Англії в Середземномор'ї.

Список лобістів «єдиної Європи з Німеччиною на чолі» вельми довгий. У нього входили найбільші представники промислової, військової та фінансової еліти Німеччини. У тому ж 1912 році німецький генерал Фрідріх Бернгарді опублікував своє дослідження «Німеччина в майбутній війні», і вже до 1913 році вийшло шосте видання цієї книги. Довгий час німецька історіографія заперечувала, що ідеї, викладені Бернгарді, збігалися з офіційним поглядом вищого керівництва Німеччини.

Одіозні міркування Бернгарді намагалися видати за думка приватної особи, який ставив питання руба: «Світове панування або загибель». Але оприлюднені згодом документи показали, що книга дуже точно відображала погляди німецького керівництва.


Про що ж писав Бернгарді?


Перше – розгром Франції, потім підставу центральноєвропейського союзу держав під керівництвом Німеччини і, нарешті, третій пункт – придбання нових колоній.


Саме ідея «Євросоюзу по-германськи» - проект «Серединна Європа» - ліг в основу програми рейхсканцлера Бетман-Гольвега, у вересні 1914 року розробив комплекс цілей Німеччині вже почалася світовій війні. «Єдина Європа» Бетман-Гольвегу повинна була включати в себе Францію, Бельгію, Голландію, Данію, Австро-Угорщину, Польщу. Членство Італії, Швеції та Норвегії також розглядалося і визнавалося бажаним, хоча і в другу чергу. Рейхсканцлер підкреслював, що члени такого «Євросоюзу» формально вважатимуться рівноправними, але на практиці підкоряться Берліну.

Треба сказати, що Бетман-Гольвег ще мав репутацію поміркованого й обережного політика. Лідери впливових фінансово-промислових кіл Німеччини вимагали куди більш масштабної перекроювання світового порядку. Свої претензії вони виклали в цілому ряді меморандумів і докладних аналітичних записках, причому, як і у випадку Бернгарді, спроба віднести ці документи до творчості сп'янілих шовінізмом фантазерів, виявиться неспроможною.

Капітани бізнесу мали вихід на керівництво країни, і протягом всієї війни політика Німеччини, в тому числі військова, вибудовувалася з урахуванням їх лобістських запитів. А вони були дуже великі. Наприклад, пов'язаний з концерном Тіссена і банком «Дисконто-Гезелльшафт» політик Маттіас Эрцбергер вимагав «усунення нестерпного для Німеччини переваги Англії у всіх питаннях світової політики і поділу російського колоса».

Ерцбергер не соромився у виразах, аж до того, що писав про так зване «ярмі московитства» і «звільнення» від нього всіх неросійських народів. Після «перемоги», по думці Эрцбергера, Німеччина отримала б контроль над Польщею і Бельгією, весь гірничорудний французький регіон Лонгви-Брійо, узбережжя від Кале до Булоні і величезні колоніальні володіння в Африці. Союзної Австро-Угорщини діставалися території Україні, Румунії та Бессарабії.


Глава «сталевий імперії» Август Тіссен ішов ще далі. Його меморандум, представлений уряду, крім великих анексій у Франції передбачав захоплення російської Прибалтики, а при сприятливих обставинах ще й Одеси, Криму, Донецького басейну і навіть території в районі Азова і на Кавказі.

Як ми знаємо, прихід до влади більшовиків як раз і створив для Німеччини такі «сприятливі обставини», а німецькі війська захопили в Росії практично все, про що говорив Тіссен.

Але це реалії 1918 року, а восени 1914 р. у Берліні зрозуміли, що військовий план швидкого розгрому противників поодинці повністю провалився. Російська армія не дозволила дотиснути Францію, тим самим зберігши Західний фронт. На Сході було катастрофічної поразки головного німецького союзника Австро – Угорщини, а Німеччині вдалося лише відтіснити російські війська до німецько-російського кордону.

І ось в листопаді 1914 року в Берліні задумалися про те, що пора б укладати мирні договори.

Але не тут-то було. Проти «передчасного світу» піднялися господарі важкої промисловості. Виразниками їх думки стали один з найбільших підприємців Європи – Стиннес, представник «Центрального об'єднання німецьких промисловців» Ретгер і другий голова «Союзу промисловців» Штреземан.

Від імені своїх організацій Ретгер і Штреземан на аудієнції у рейхсканцлера зажадали анексії Польщі, Курляндії, Естляндії, Бельгії, французьких Бельфора і Лонгви-Брійо. Крім територіальних збільшень вони заявили про необхідність створення центральноєвропейського митного союзу. Вислухавши аргументи Ретгера і Штреземан, канцлер Бетман-Гольвег в цілому їх підтримав.

 Це тільки збільшило апетити бізнес-спільноти, і в березні 1915 року на уряд пішла консолідована атака з боку відразу п'яти економічних союзів. А в травні 1915 року вже шість економічних асоціацій Німеччини виступили з меморандумом, поставившем хрест на спробах укласти мир.

Ці шість асоціацій контролювали всю економіку країни. Назвемо їх: Центральний союз німецьких промисловців, Союз промисловців, Союз сільських господарів, Німецький селянський союз, німецький Імперський союз середнього стану, Християнський союз німецьких селян. Через деякий час їх підтримав ще й Союз Ганзи. Зіткнувшись з лобістським натиском такого рівня, уряд змушений був поступитися.

Чого ж домоглася економічна еліта Німеччини? Крім звичайного бажання взяти контрибуцію і приєднати території, знову фігурували митні питання та забезпечення торгово-політичних інтересів Німеччини. В цій і ряді інших меморандумів, які отримувало уряд, виразно проглядала ідея «Серединної Європи», тобто союзу європейських держав у рамках єдиного митного простору і під керівництвом Німеччини.

По суті вся Європа повинна була перетворитися в німецьких сателітів, пов'язаних з Берліном безліччю супутніх нерівноправних договорів.

Угоди широко відкривали ринки для німецьких товарів і капіталів, надавали вигідні концесії німецьким підприємцям, підривали б індустрію Франції, і в цілому сприяли перетворенню Німеччини в світову державу з величезними колоніями.

Так чи інакше, а Євросоюз постає як німецький проект ще кайзерівських часів, але, як ми знаємо, Німеччина програла війну, і нічого з її планів не вийшло.

Двадцять років потому Берлін знову зробив спробу створити «Євросоюз по-германськи». Гітлер взяв старі напрацювання, додавши туди радикального шовінізму, расизму і людиноненависницьких ідей. На цей раз проект «Серединної Європи» означав набагато більше закабалення «сателітів», тобто практично всіх європейських країн.

 Німеччина знову зазнала краху, і ось тут ми виходимо на один важливий момент.

Двічі перебуваючи на піку військово-економічної могутності, Німеччина намагалася реалізувати проект Євросоюзу і обидва рази терпіла повний крах. Однак після жахливої поразки, розпаду на НДР і ФРН, потрапивши під контроль переможців і втративши право тримати велику армію, Німеччині вдалося створити Євросоюз.

Як же так? Наявності ж очевидне протиріччя. І вирішити його можна, тільки якщо зрозуміти, що нинішній Євросоюз не є німецьким проектом, не в інтересах Німеччини він створювався, і не Берлін, його провів у життя.

Але якщо не Берлін, то хто? Вашингтон відпадає, оскільки США не потрібен конкурент у вигляді потужного об'єднання. Залишаються лише два претенденти – Англія і Франція, між іншим, два переможця у світовій війні і дві ядерні держави. З очевидних причин, Париж, якщо був ініціатором Євросоюзу, то діяв як молодший партнер Лондона, і значить головним архітектором Євросоюзу є Великобританія.

Невипадково становище Англії в Євросоюзі завжди було особливим. Ділитися суверенітетом з європейськими структурами Лондон не бажав, як не хотів і нести витрати від входження в єврозону. Завжди дотримуючись дистанцію, Лондон насправді грає роль диригента Євросоюзу.

Невипадково і те, що Лондон створив на всякий випадок і «паралельний Євросоюз» – ЄАВТ. Бути господарем Євросоюзу і по суті не стати його частиною, підпорядкованої наднаціональним європейських структур – ось суть політики Лондона на «континенті». Перед нами стара ідея Серединної Європи, тільки місце Німеччині зайнято Британією.